web o
Volejbalu sedících v ČR

V Kodani to cinklo

První listopadový víkend vyrazili volejbalisté SK Kometa Praha do vzdálené Kodaně, aby se zúčastnili 12-tého ročníku turnaje Copenhagen SitCup. Pro hráče to nebylo nové prostředí, turnaje se zúčastnili již v roce 2016, kdy obsadili krásné 6. místo. Letošního ročníku se celkem zúčastnilo 9 týmů složených z hráčů 8 národností – Dánsko, Norsko, Německo, Holandsko, Estonsko, Velká Británie, Kazachstán a samozřejmě Česká republika.

Týmy byly rozděleny do 2 základních skupin. SK Kometa Praha se ve skupině A potkala nejprve s domácím týmem Lavia Copenhagen a hned na to s výběrem Norska. Oba zápasy skončili pro nás úspěchem, a to výhrou 2:0 na sety. Posledním soupeřem ve skupině byl tým TH Eilbeck, se kterým se již známe z několika předchozích turnajů. Tady to Kometě „uteklo“ o chlup – v prvním setu sice výhra Komety 25:22, avšak v druhém setu prohra 21:25, takže jeden jediný bod odsoudil Kometu na 2. místo v základní skupině.

V neděli se v turnaji pokračovalo novým systémem – první 2 týmy z každé základní skupiny postoupili do semifinále o 1. – 4. místo, zbylé týmy mezi sebou hráli o konečné umístění na 5. – 9. místě.

SK Kometa coby druhý tým ze skupiny A se tak setkal s výhercem skupiny B, kazachstánským týmem Aktau. Bohužel, v tomto zápase se více dařilo Kazachům a český tým porazili.

V boji o 3. místo se tak potkala Kometa s dánským armádním týmem. Atmosféra v hale byla skvělá – vzhledem k tomu, že se jednalo o zápas s dánským týmem, tak o fanoušky a hlasité povzbuzování nebylo nouze. Zápas to byl hodně vyrovnaný, došlo dokonce i na tiebreak, ve kterém Kometa zvítězila nad Dány 15:12.

BRONZOVÝ POHÁR LETOS MÍŘÍ DO ČECH!!!

 

P. S. Krátký komentář české fanynky žijící v Dánsku:

„Setkali jsme se poprvé před rokem. Náhodně, ve sportovním centru v Kodani, kde zároveň probíhal badmintonový turnaj mé dcery. Objevili jsme však nejen krajany, ale i bezvadnou partu lidí, kamarádů, které dohromady spojil sport a jejich životní výzvy. Letos jsme měli šanci se s nimi znovu sejít a pořádně jim fandit. I divák vidí, že je to sport náročný, kde dobrá technika a hlavně výborná týmová spolupráce vede k výsledkům. Výborná souhra lidí na hřišti a mimo hřiště přihlížejícího diváka dobíjí obrovským optimismem. Úspěch Komety rozhodně pomáhá k další osvětě a doufám, že podaří založit další týmy, které se budou účastnit turnajů.“

 

Fotogalerie z Kodaně

Napsat komentář