web o
Volejbalu sedících v ČR

Turnaj v Hoffenheimu

O víkendu 14. a 15. dubna proběhl mezinárodní turnaj v německém Hoffenheimu. Kromě sedících z Komety se turnaje účastnilo dalších 8 německých týmů a chorvatský národní tým mužů. Kvalita tedy byla na vysoké úrovni.

Sobotní program začal pro Kometu utkáním s domácími Anpfiff Hoffenheim, kterému Kometa podlehla těsně v obou setech. Druhým soupeřem byl BV Leipzig. V prvním setu se tým našich volejbalistů dlouho držel a dokonce si i nějakou dobu vedl. Nakonec však vedení neudržel, první set těsně prohrál a druhý set se Kometě vůbec nepovedl. Třetí zápas Komeťáci sehráli s ligovým týmem volejbalistek ze sousedního města Sinsheim. Děvčata byla o kousek lepší a brali tak vítězství. Posledním soupeřem byl SCC Berlin a ani proti tomu se Kometě bohužel nezadařilo. Po prvním dnu tak naši jediní zástupci skončili bez bodu a druhý den je tak čekal zápas „o všechno“, který rozhodne o konečném umístění na 9. a 10. místě.

V tomto zápase se Kometa opět potkala s volejbalistkami ze Sinsheimu a tentokrát byla hra o poznání lepší. Zápas se hrál na tři vítězné sety. První set vyhrála, druhý si nechala ujít, ale pak už nepřipustila většího zaváhání a v zápase zvítězila 3:1. Celkově si tak z turnaje odvezla deváté místo.

Další akce se bude konat poslední květnový víkend opět v Německu a to v Hamburku.