Volejbal sedících | Sitting Volley
web o
Volejbalu sedících v ČR

Sitting Comet 2018

Domácí turnaj v Praze je již minulostí. Proběhl třetí červnový víkend a účastnili se ho kromě osmi zahraničních týmů i poprvé v historii již dva české kluby. Prvním byl tradičně SK Kometa Praha a druhým absolutní nováček SV Brno. Dalšími účastníky byli: národní tým mužů z Lotyšska, národní tým žen z Německa, Hoffenheim, Drážďany, Lipsko, Kodaň, Hamburk a mužstvo z kazachstánského Aktau.

První den se zdál být pro oba české zástupce úspěšný. Praha nejprve remizovala s národním týmem Lotyšska 1:1. V dalším zápase přejela věčného soupeře z Hamburku 2:0 a ve třetím zápase podlehla 0:2 týmu z Drážďan. Posledním zápasem dne byl pro Prahu souboj s Kodaní. S tou nakonec brali remízu a ve skupině jim tak patřila třetí příčka po prvním hracím dnu. To jim zaručilo, že druhý den budou bojovat o páté až osmé celkové umístění.

Brno také první zápas remizovalo a to s národním týmem žen z Německa. Tento zápas, jak se později ukázalo, jim zaručil čtvrté místo ve skupině. V dalších zápasech se Brno utkalo s týmy Lipska, Hoffenheimu a kazachstánským Aktau. Se všemi třemi těmito soupeři odehrálo Brno velice důstojné zápasy avšak všechny s konečným skóre 0:2. Čtvrté místo jim však stejně jako Kometě zaručilo boj o páté až osmé místo.

Hned v prvním zápase druhého dne se proti sobě postavily oba české týmy a došlo tak k velkému derby. První set sice bralo Brno, ale druhý set Kometa neponechala nic náhodě a srovnala na 1:1. Zápas tak dospěl k tie-braku. V něm nakonec zvítězila Kometa a mohla se tak připravit na vítěze z paralelně hraného zápasu ve skupině bojující o páté až osmé místo. Tím byl tým Hoffenheimu. Do zápasu nastoupila Kometa velmi soustředěně a to neslo ovoce. Udolali první set a ve druhém si suverénně došli pro vítězství 2:0 a zajistili si tak konečnou pátou příčku. Brno šlo v zápase o sedmé místo do boje proti Hamburku. Po velikém boji však nakonec vítězství připadlo Hamburku a nově vzniklý tým z Brna se tak nakonec umístil na překrásné osmé pozici. To je pro tento tým velice slibný začátek. Věříme, že do budoucna budou oba týmy výkonnostně i v žebříčku pořadí šplhat vzhůru.

Konečné pořadí třetího ročníku Sitting Comet:

1. BV Leipzig
2. Latvia men team
3. Aktau
4. Dresdner SC
5. SK Kometa Praha
6. Anpfiff Hoffenheim
7. TH-Eilbeck Hamburg
8. SV Brno
9. Lavia Copenhagen
10. Germany women team

Zde si po kliknutí můžete prohlédnout i reportáž z turnaje ve volejbalovém magazínu (začíná v čase 6:05).

Další je nyní v plánu turnaj v Leverkusenu, na který vyrazí tým Komety o víkendu na přelomu června a července.

 

Sitting Comet 2018